Katarzyna Gąsior

Kocham to, co robię, czyli wprowadzać dzieci w świat muzyki. Zawsze szukałam drogi do relacji z dzieckiem w pedagogice muzycznej. Znalazłam ją w metodzie Suzuki. Odkąd sama jestem mamą widzę, że prawda, jaką niesie metoda Suzuki jest genialnie prosta i naturalna – obserwuję to w moich uczniach i córkach jak niesamowicie silny wpływ na dziecko ma to, czym i w jaki sposób je otaczamy.

JĘZYK MUZYKI dla mnie jest wielokierunkowy, stąd też nie ograniczyłam się w moich studiach tylko do wydziału instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, z wykształcenia jestem także teoretykiem muzyki oraz dyrygentem chóralnym. Muzyka jest dla mnie jednością, a fortepian szlachetnym narzędziem do przekazu i komunikacji.

JESTEM BARDZO CIERPLIWA i WYTRWAŁA. Połączenie tych dwóch cech jest pozytywną mieszanką, która blisko 20 lat rozwija moich uczniów. Wierzę i wspieram każdego ucznia niezależnie od tego, jak szybko adaptuje nowe umiejętności. Myślę, że dlatego moi absolwenci są obecnie uczniami szkół muzycznych II st oraz laureatami konkursów pianistycznych, bo nigdy nie przestałam w nich wierzyć.

DZIAŁAM – z myślą o moich uczniach zorganizowałam warsztaty pianistyczne dla uczniów Suzuki „Muzyczne Przebiśniegi" (2018-2020), wymianę polskich uczniów Suzuki z uczniami Suzuki z Bristolu w Wielkiej Brytanii „SuzUKi – PL Tour" (2020) oraz byłam współorganizatorem kursów dla nauczycieli Suzuki „Continuous Professional Development" (2021, 2022).
Jako nauczyciel Suzuki prowadziłam lekcje indywidualne oraz grupowe podczas warsztatów „Letniej Akademii Suzuki" w Międzylesiu (2017), Brunowie (2018), „Muzycznych Przebiśniegów" (2018 i 2019) czy SuzUKi – PL Tour (2020).

DBAM O INSPIRACJĘ i SAMOROZWÓJ. Uczestniczyłam w licznych kursach metodycznych dla nauczycieli fortepianu, warsztatach i konferencjach Suzuki w Europie i innych kontynentach. Obserwowałam lekcje podczas kursów i warsztatów Suzuki, zwłaszcza lekcje grupowe. Jestem jedną z pierwszych osób w Polsce, które regularnie, cotygodniowo wprowadziła je do grafiku Szkoły Suzuki dla pianistów. Obecnie jestem nauczycielem metody Suzuki i posiadam kwalifikacje nauczycielskie IV st. przyznawane przez Europejskie Stowarzyszenie Suzuki (ESA). Od 2023 roku jestem też certyfikowanym terapeutą ręki (terapia zaburzeń motoryki małej I i II st), zdobyte umiejętności wykorzystuję zarówno na lekcjach indywidualnych jak i grupowych.

W szkole Suzuki MUZYKOLADA łączymy naukę gry na instrumencie z pozytywną pedagogiką i nowoczesną wiedzą o rozwoju dziecka, jego potrzebami (NVC i SNR). Oferta MUZYKOLADY łączy naukę gry na instrumencie wraz z nauką elementów teorii muzyki i nauką nut. Łączy profesjonalizm nauki gry na instrumencie z radością odkrywania dziecka w takim tempie, jakiego potrzebuje dane dziecko. Dodatkowo dla uczniów warsztaty pianistyczne oraz współpraca międzynarodowa. Dla rodziców oferujemy spotkania tematyczne w Klubie Rodzica.

Pedagogika to dla mnie sztuka właściwego prowadzenia ucznia. Tak jak niemowlę pod okiem rodziców uczy się chodzić, tak pierwszy nauczyciel muzyki niesie olbrzymią odpowiedzialność za pierwsze kroki swojego ucznia stawiane palcami na klawiaturze. Późniejsze kroki bowiem uczeń stawia stopniowo w coraz większej samodzielności

Katarzyna Gąsior

ZUZANNA CHUDZIK

Studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. dr. hab. Piotra Palecznego oraz ad. dr Karoliny Nadolskiej. W 2023 ukończyła z wyróżnieniem studia I stopnia w klasie fortepianu prof. dr. hab. Wojciecha Świtały i ad. dr Karoliny Nadolskiej.
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów.
Jako laureatka konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych zdobyła ponad 30 nagród, miedzy innymi: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS (2020), I miejsce oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Od Bacha do Szymanowskiego" w Warszawie (2019), I miejsce na X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (2018), I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu (2018), Grand Prix i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora narodowego na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Primavera" w Rydze-Łotwa (2017).
Koncertowała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej oraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Pierwszy koncert z towarzyszeniem orkiestry wykonała w wieku 9 lat w Studio S-1 Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją maestro Macieja Niesiołowskiego.
Za wybitne osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Programu „Młoda Polska" Narodowego Centrum Kultury.

Od czterech lat prowadzi naukę gry na fortepianie dla uczniów w różnym wieku i stopniu zaawansowania, a praca z dziećmi sprawia jej największą radość i satysfakcję. Jest certyfikowaną nauczycielką Metody Suzuki w grze na fortepianie I stopnia.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych